Na otevřený turnaj GPC U15, který se konal v sobotu 12.11.2016 vyrazili reprezentovat náš oddíl Pavel Maňásek, Ondřej Kalina, Adam Nyč, Jan Blažek, Justýna Muchová a Petra Maixnerová. Turnaj měl na programu pouze singly a začal tak zápasy ve skupinách o postup do závěrečné vyřazovací části turnaje.

V kategorii chlapců postupoval ze základní skupiny pouze její vítěz. Honza vyhrál svoji skupinu bez ztráty setu, ale bohužel byl z našich chlapců jediný, kterému se povedlo postoupit do závěrečného pavouka. Adamovi se povedlo vyhrát ve skupině jeden zápas a skončil v ní třetí. Ondra si vůbec nevěřil v klíčovém zápase své skupiny na Matěje Rzeplinského, se kterým prohrál ve dvou setech a skončil druhý. Pavlík skončil také druhý ve své skupině, když prohrál ve dvou setech se Šimonem Kociánem. Ve druhém setu se ale Pavlíkovi povedlo dotáhnout skóre do dramatické koncovky, kterou nakonec bohužel ztratil 20:22. Honza v závěrečných vyřazovacích zápasech porazil ve dvou setech Tomáše Pateru, v semifinále pak Matěje Rzeplinského. Ve finále pak ve třech setech přehrál Matěje Kozelského z Klimkovic a vyhrál tak celý turnaj. Blahopřejeme!

Dívek bylo na turnaji méně a ze skupiny postupovaly do závěrečných bojů dvě první hráčky každé skupiny. Justýna svoji skupinu s přehledem vyhrála a poté také svůj první zápas v pavouku nad Denisou Granátovou. Ve čtvrtfinále s Lucií Metzovou se Justýně povedlo vyhrát první set, další dva sety již ale ztratila a do semifinále postoupila její soupeřka. Péťa skončila ve své skupině druhá, když nestačila na Kláru Petruškovou, se kterou prohrála ve třech setech. V pavouku pak hned v prvním zápase narazila na Marii Studenou, pozdější vítězku turnaje, se kterou prohrála ve dvou setech.

Děkujeme všem hráčům za bojovnost a Honzovi ještě jednou GRATULACE.