O víkendu 4.-5.11.2023 se konalo v Brně-Slatině Mistrovství ČR jednotlivců kategorie U13. Účastnili se ho i hráči našeho klubu - Vojtěch Šíma, Vojtěch Vlk, Lukáš Klapal a Sára Vágnerová. Mistrovství se nejvíce povedlo Vojtěchu Šímovi, který společně se svou partnerkou v mixu Annou Kábrtovou (Sportovní centrum Nové Město nad Metují, z.s.) vybojovali titul Místr ČR ve smíšené čtyřhře. Úspěšným výkonem se může pochlubit i Lukáš Klapal, který společně se svým partnerem ve čtyřhře chlapců Markem Zaňkou (BR-Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.) vybojovali 3. místo. Velká gratulace medailistům a poděkování všem hráčům za vzornou reprezentaci našeho klubu a města Rychnov nad Kněžnou na Místroví ČR.

My jsme děti z „vesnice“…….

… to je úvod týmového pokřiku, který se nesl halou ve dnech 13. – 15. 10. 2023 po celou dobu konání Mistrovství České republiky družstev v badmintonu kategorie U15 v Praze. Zúčastnilo se 16 družstev - 5 z Prahy, 2 z Brna a po jednom z Plzně, Olomouce, Vendryně, Pardubic, Liberce, Benátek nad Jizerou, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Plzně a Rychnova nad Kněžnou. A právě rychnovský tým ve složení Kateřina Malá, Eva Holubářová, Amy Hodačová, Daniela Čada, Tomáš Klapal a Vojtěch Šíma zvítězil.

S každým soupeřem se hrálo 7 zápasů - smíšená čtyřhra, čtyřhra chlapců, čtyřhra dívek, dvě dvouhry chlapců a dvě dvouhry dívek. Ve skupině naše děti všechny s přehledem porazily - Pardubice 7- 0, TJ Astra Zahradní Město 6 -1 a TJ sokol Radotín 6 -1.

Ve čtvrtfinále jsme nastoupili proti SKP Kometa Brno. Díky párovým disciplínám jsme získali dva body a zásluhou Kateřiny Malé a Vojtěcha Šímy, nejmladšího člena týmu, další dva body. Semifinále bylo naše.

V něm byl naším soupeřem Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou. Páry ve složení Kateřina Malá, Eva Holubářová, Amy Hodačová, Daniel Čada a Tomáš Klapal získaly všechny body, dva přidaly za jednotlivce Kateřina Malá a Eva Holubářová a po výsledku 5 – 2 jsme se mohli těšit na finále.

Finále byl boj Davida (rychnovský badminton - 36 aktivních členů) proti Goliášovi (pražský klub - 122 aktivních členů). Zde se jako skvělý taktik ukázal náš hlavní trenér Pavel Maňásek. Nasazením hráčů do jednotlivých zápasů dokonale zmátl soupeře. Po třísetové bitvě získal bod pár Kateřina Malá a Eva Holubářová, další důležité body přinesli po skvělých výkonech Kateřina Malá a Tomáš Klapal. Za stavu 3-3 rozhodující bod získala v dech beroucím zápase Eva Holubářová, nejúspěšnější členka týmu s bilancí zápasů 10 : 1, které svou soupeřku porazila ve dvou setech.

Velký dík patří trenérům a realizačnímu tymu Pavlu Maňáskovi (hlavě klubu), Květě Maňáskové (krku klubu), Pavlu Maňáskovi a Veronice Kubečkové, kteří ač stále aktivní badmintonisté, se zároveň věnují přípravě svých následovníků.

Pokud máte zájem vy nebo Vaše děti, neváhejte si badminton vyzkoušet. Třeba právě v tak úspěšném klubu jako je Badminton Rychnov nad Kněžnou (http://badmintonrk.cz/ ).

Napsala skoro nezainteresovaná, velmi hrdá maminka jednoho z účastníků mistrovství, která se domů vrátila ochraptělá, s dlaněmi bolavými od tleskání, dojetím zarudlýma očima, kupou nádherných zážitků a přešťastným synem. Ostatní zúčastnění rodiče i děti to měli - věřím - podobně.

Od 4.9.2023 začne probíhat nábor nových hráčů. Nábor bude probíhat v pondělí a čtvrtek  od 16:00 do 18:00 hod a v pátek od 15:30 do 17:00 hod. Rakety na badminton budou k zapůjčení, děti si přinesou s sebou oblečení na sport a obuv do haly. Přijďte mezi nás a zkuste badminton. Těšíme se na Vás.

Ve dnech 4.-5.2023 se konalo v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky kategorie U11. Za náš klub se ho účastnil Lukáš Klapal. Lukáš počas celého mistrovství podával výborné výkony a jeho odměnou mu je zisk titulu Mistr ČR U11. Lukášovi moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci jak našeho spolku, tak i Města Rychnov nad Kněžnou. Zároveň mu dodatečně gratulujeme k jeho 10. narozeninám, které oslavil v sobotu 4.2..

O víkendu se konalo v Českém Krumlově Mistrovství ČR kategorie U17. Účast si vybojovali Pavel Maňásek, Petra Maixnerová a Justýna Muchová. Účast to byla velmi úspěšná. Petra přiváží zlato ze dvouhry žen, Pavel stříbro ze dvouhry mužů a 5.místo ze smíšené čtyřhry, které vybojoval společně s Valerii Žurkovou (B.O.CHANCE Ostrava) po velkem boji s pozdějšími finalisty Kristinou Kozempelovou a Janem Rázlem a Justýna 9. místo ve čtyřhře žen, které vybojovala společně s Veronikou Novákovou (TJ Jiskra Nejdek).

Veliká gratulace všem našim hráčům a poděkování za skvělou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

Ve dnech 13.-14.11.2021 se konalo v hale Vitality Slezsko ve Vendryni Mistrovství ČR kategorie U13. Účast si vybojovali Daniel Čada, Eva Holubářová a Amy Hodačová. Vystoupení našich hráčů bylo velmi úspěšné, protože Daniel přiváží titul Mistra ČR ve čtyřhře chlapců, který vybojoval společně s Matyášem Puffrem z SKB Český Krumlov a zároveň si vybojoval bronzovou medaili ve dvouhře chlapců, když podlehl v semifinále ve třech setech  budocímu vítězovi. Eva vybojovala stříbrnou medaili v mixu společně s Gabrielem Trkanem s Badminton FSpS Brno a 5. místo ve dvouhře dívek, když prohrála svůj zápas o postup do semifinále s pozdější vítězkou a ve  čtyřhře dívek společně s Amy, kdy taky podlehli pozdějším finalistkám.

Všem našim hráčům gratulujeme a děkujeme za skvělou a vzornou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

Na MČR dospělých si letos vybojovala účast Petra Maixnerová ve dvouhře a čtyřhre. V obou disciplínách se Petře dařilo a vybojovala bronzovou medaili. Na poslední chvíli zaskočil za nemocného hráče Tomáše Švejdu do deblového páru s Jaromírem Janáčkem Pavel Maňásek. I když s Mirkem Pavel neodehrál před MČR ani jeden set a neabsolvoval ani jeden trénink, povedlo se jim společně probojovat až do finále. Tam už nestačili na pár Mendrek-Král, ale i tak si zápas náležitě užili a na závěr se těšili ze stříbrné medaile, která byla velkým překvapením nejem pro ně, ale i pro mnoho přítomných diváků. Pavel se stal nejmladším účastníkem finále MČR dospělých min. za posledních 10 let.

Pavlovi i Petře gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

A ještě odkaz na stránky SKB Český Krumlov a pěkný článek Radka Votavy - http://www.badmintonckrumlov.cz/turnaje/vysledky/19.9.21-mcr-dospelych-praha.

Ve dnech 3-7.9.2021 se ve slovinském Podčetrteku konalo ME smíšených družstev U17. Do družstva byla nominovaná i naše hráčka Petra Maixnerová. Družstvo vybojovalo bronzovou medaili. V soutěži jednotlivců startovali Petra Maixnerová a Pavel Maňásek. Petra hrála dvouhru, kde se probojovala až mezi 8 nejlepších hráček a čtyřhru, kde spolu s Lucii Krulovou se probojovali mezi 16 nejlepších evropských páru. Stejnou pozici si přivezl i Pavel společně se svým deblovým partnerem Janem Rázlem.

Pavlovi i Petře gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho spolku na Mistrovství Evropy.

Od dubna do začátku olympijských her se zapojili členové našeho spolku a jejich rodinní příslušníci a kamarádi do akce "Společně do Tokia". Cílem bylo zdolat vzdálenost 12113 km. Do Tokia vyrazili členové klubů:

SK Badminton Český Krumlov, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, BAC Kladno, MTAC Praha a Badminton Rychnov nad Kněžnou.

Do cíle dorazili pouze první dva kluby, ostatním se vzdálenost povedlo překonat společně. V přiložené tabulce je vyhodnocení našeho spolku. Nejvíce km ujel Adam Nyč na kole, který ujel víc než 1100 km. Tímto Adamovi gratulujeme k vítězství. Na druhém místě se umístil Adamův tatínek Zdeněk, který porazil třetí Kateřinu Sršňovou o pouhé 2km.

Je škoda, že se do této akce nezapojilo více našich členů, ale i tak to byla pěkná společná akce a jsme rádi, že jak děti, tak i dospělí rádi sportují.

Děkujeme všem zúčastněným.

Přílohy:
SouborPopisVelikost souboruPoslední změna
Stahnout tento soubor (TOKYO 2021-vyhodnocení.xlsx)TOKYO 2021-vyhodnocení.xlsx 52 kB21.09.2021 14:52

Ve spolupráci se 4 dalšími kluby - SKB Český Krumlov, BaC Kladno, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, MTAC Praha jsme se zapojili do výzvy "Společně do Tokia".