Děkujeme  za podporu v roce 2019 Městu Rychnov nad Kněžnou, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR a ŠKODA AUTO a.s., ale i rodičům a našim příznivcům, kteří nám v tomto roce pomáhali při organizování naší činnosti i turnajů pro děti a mládež.

 

V sobotu 30.11. se konal v Pardubicích Oblastní přebor U17, kterého se účasnili 4 hráči našeho spolku. Účast to byla velmi úspěšná, protože naši hráči vybojovali titul Přeborníka oblasti ve dvouhře mužů - Pavel Maňásek, ve dvouhře žen - Natálie Soukupová, ve čtyřhře mužů - Pavel Maňásek společně s Radkem Pláničkou (TJ Montas Hradec Králové) a ve smíšené čtyřhře - Pavel Maňásek a Justýna Muchová. Justýna s Natálii ještě přidali 3. místo ve čtyřhře žen. Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

O víkendu 16. a 17. 11. se konalo finálové kolo Talent ligy družstev U13 a U15. V letošním roce probíhal ve čtyřech kolech již 4. ročník kategorie U13 a 3. ročník kategorie U15. Finálového kola U13 se účastnilo 5 družstev a vítězství obhájilo družstvo TJ Sokol Polabiny Pardubice, které si opět odvezlo putovní pohár do Pardubic. Druhé místo obsadili hráči domácího BRNK "A" (ve složení Čada Daniel, Klapal Tomáš, Klapal Lukáš, Holubářová Eva, Hodačová Amy a Šumichrastová Vanessa), třetí bylo 1.BK Šumperk, čtvrtý TJ Montas Hradec Králové a páty domácí BRNK "B" (Kačírek Jindřich, Martinec Jan, Martincová Anna, Pešková Lucie a Vávrová Barbora). V kategorii U15 soutěžilo 6 družstev a nejvíce se dařilo domácímu družstvu BRNK "A" (Maňásek Pavel, Čada Daniel, Fojt Martin, Muchová Justýna, Franek Natálie), druhé skončili TJ Sokol Polabiny Pardubice, třetí 1.BK Šumperk, čtvrtý BRNK "B" (Nyč Daniel, Rott Vojtěch, Trejtnar Vojtěch, Maixnerová Petra, Holubářová Eva), pátý TJ Montas Hradec Králové a šesté skončilo družstvo TJ Lanškroun, které se zúčastnilo jenom jednoho kola.

Děkujeme všem hráčům za účast na našem turnaji a už teď se těšíme na jejích účast v novém ročníku 2020.

Ve dnech 9. a 10. 11. se konalo v Brně Mistrovství ČR družstev starších žáků, kterého se zúčastnilo i naše družstvo ve složení: Petra Maixnerová, Justýna Muchová, Natálie Soukupová, Pavel Maňásek, Daniel Čada a Daniel Nyč. Nejmladšímu hráči našeho družstva Danu Čadovi je pouze 10 let. Účast na mistrovství si vybojovalo celkem 12 družstev, ale účastnilo se ho pouze 11 družstev. Družstva byla rozdělena do 4 skupin a do pavouku postupovali vždy 2 nejlepší družstva ze skupiny. Naši hráči měli ve skupině tým TJ Sokol Radotín Meteor Praha "A" a BK Deltacar Benátky nad Jizerou. Skupinu jsme vyhráli a v pavouku nám los přiřadil družstvo TJ Sokol České Budějovice, které jsme porazili 4:3 . V semifinále jsme nastoulipili proti BK TU v Liberci. V první dvouhře se nám zranil klíčový hráč Pavel Maňásek. Svůji dvouhru dohrál s bolestmi, aby mohl nastoupit do čtyřhry chlapců, která byla důležitá pro vítězství v utkáni. To naštěstí kluci - Pavel Maňásek a Daniel Nyč zvládli a tak jsme se mohli radovat z postupu do finále. Našim soupeřem bylo družstvo TJ Sokol Radotín Meteor Praha "A", které jsme již jednou ve své skupině porazili, ale teď jsme měli handicap, protože Pavel nemohl nastoupit do dvouhry. Naštěstí celé družstvo bojovalo a navzájem se podporovalo. Silnějším článkem byly tentokrát děvčata, která musela vyhrát všechny své disciplíny. To povedlo a za stavu 3:3 nastoupili do rozhodujícího zápasu Petra s Pavlem, proti Bláhovi s Klímovou. Po bojovném výkonu obou našich hráčů a za podpory diváků dotáhli zápas k vítěznému konci a posunuli celé družstvo k zisku prvního titulu Mistra ČR družstev starších žáků. Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a gratulujeme k zisku titulu.

O víkendu se v Českém Krumolvě konal 14. ročník - Celostátní turnaj U11 - Badminton Czech Talent 2019, který pořádal klub SK Badminton Český Krumlov. Kde za Východočeskou oblast startovali čtyři hráči z našeho klubu: Čada Daniel, Klapal Tomáš, Holubářová Eva a Amy Hodačová spolu s dalšíma dvěma hráči z Badmintonového klubu Šumperk, kde se společnými silami umístili na 6. místě.
V něděli se hrál turnaj jednotlivců, který se hrál švýcarským systémem, ve kterém jsme obsadili hned dvě stříbrné příčky v podání Daníka🥈 a Evy🥈.

Daniel Čada 2. místo
Klapal Tomáš 20. místo
Holubářová Eva 2. místo
Hodačová Amy 8. místo

Máme za sebou další úspěšný víkend, postarali se o to hráči našeho klubu v sobotu 19.10. v Hradci Králové na postupovém turnaji GPC U17. Náš klub reprezentovalo celkem osm hřáčů: Dušek Sam, Kalina Ondřej, Maňásek Pavel, Muchová Justýna, Nyč Daniel, Šalomounová Eliška, Šmída Tomáš a Natálie Souokupová, v takovémto složení byla velká pravděpodobnost, že se někdo z našich hráčů probojuje na MČR U17. Mnoho našich hráčů odstartovalo turnaj z nasazených pozic, které se jim v několika případech podařilo obhájit, jako byli například Pavel a Eliška 1. místo ve smíšené čtyřhre, kde ani druhý pár z Rychnova nezaspal a hned obsadil 3. příčku. V chlapecké a dívčí čtyhře to pro Rychnov dopadlo, jak nejlíp mohlo. Zlata si odvezli Eliška, Justýna a Pavel, který hrál s Radkem Pláničkou z Hradce Králové. V singlové části se probojovaly do bojů o stupně dvě hráčky a to byla Natka a Justýna. tyto dvě hráčky se potkali v semifinálových bojích, ze kterých vyšla lépe Justýna s 1. příčkou a Natka 3. místem. V klučičím singlu nikdo z kluků nezasáhl do bojů o medaile.

Na MČR si teda vybojovali účast: Petra Maixnerová, Justýna Muchová, Eliška Šalomounová a Pavel Maňásek
Děkujeme členům za dobrou reprezentaci klubu a blahopřejeme k medailím.

Martin Holubář

 

Hned čtyři hráči z našeho klubu si vybojovali účast na MČR staršího žactva, které se konalo ve dnech 12.10. a 13.10. v Mostu. Jmenovitě Justýna Muchová, Petra Maixnerová, Natalie Soukupová a Pavel Maňásek. V mixu se nejvíce dařilo Justýně, která spolu Davidem Divišem ( Badminton FSpS MU, z.s. Brno ) obsadili 5.–8. místo. Petra a Pavel překvapivě prohráli hned v prvním kole na tři sety s hráči SK Hamr Koliášová-Hrubec. Ve dvouhře dívek Pera Maixnerová získala titul a obhájila tak loňské prvenství, když v turnaji neztratila ani set.

Velkého úspěchu dosáhla na mezinárodním poli naše hráčka Petra Maixnerová, která vyhrála turnaj 4th Zagreb U17 Open 2019 ve dvouhře. Spolu s Pavlem Maňáskem obsadila ještě 9.-16.. místo v mixu mezi 64 páry z 10ti zemí.

Nábor nových členů bude probíhat od 9. 9. 2019 v malé tělocvičně Gymnázia F.M.Pelcla vždy v:

úterý     17:00 - 21:00 hod

čtvrtek   18:00 - 19:00 hod

pátek     14:00 - 17:30 hod

Zveme všechny příznivce badmintonu, aby si tento sport přišli vyzkoušet a rozšířili řady našeho klubu. Sport je vhodný pro děti již od šesti let.

Kontakt:

Pavel Maňásek, trenér 1.třídy - 725 951 090, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ve dnech 7.- 9. června se v Českém Krumlově konal 34. ročník  Forza cupu družstev U15. Náš klub reprezentovalo družstvo ve složení: Petra Maixnerová, Justýna Muchová a Pavel Maňásek. Čtvrtým do týmu byl liberecký Jan Rázl. Na turnaj se přihlásilo 12 družstev ze 6 zemí.

Družstva byli rozdělené do tří skupin. Naše družstvo se utkalo ve skupině „C“ s družstvy Českého Krumlova, dánského Esbjergu a Slovinska A. Všechny utkáni naši hráči vyhráli poměrem 5:0 se ztrátou pouhého jednoho setu. Ve čtvrtfinále narazili na český Talent team A, který opět porazili 5:0. V semifinále naše hráče čekal již výrazně těžší a herně vyspělý tým Německa, který jsme po boji zdolali poměrem 4:1. Našim soupeřem ve finále bylo družstvo z dánského Svendborgu. Velmi napínavý byl již první zápas ve dvouhře chlapců, který se hrál na tři sety a bohužel Pavel v něm podlehl po velkém boji 2:1 na sety svému dánskému soupeři. Druhým zápasem byla dívčí dvouhra a tam si Petra poradila s dánskou hráčkou a porazila ji 2:0 na sety. Důležitý druhý bod pro družstvo získali ve čtyřhře chlapců Pavel s Honzou a třetí pak Petra s Justýnou vé čtyřhře děvčat. Poslední zápas dotáhli do vítězného konce Justýna s Honzou v mixu a potvrdili vítězství našeho družstva na tomto turnaji poměrem 4:1. I když výsledek vypadá jednoznačně, naši hráči odehráli velmi těžké a dlouhé zápasy a potvrdili svoji dobrou úroveň, která je srovnatelná s herní úrovní dánských, německých, slovinských, polských i slovenských hráčů.

Třešničkou na dortu byl ještě zisk poháru pro nejlepší hráče turnaje, který si odnesla Petra Maixnerová, jako nejlepší hráčka a Jan Rázl, jako nejlepší hráč.

Kompletní pořadí turnaje FZ Forza Cup 2019 v Českém Krumlově:

1. Badminton Rychnov nad Kněžnou
2. Svendborg
3. Německo
4. Talent Team B
5. Slovinsko A
6. Talent Team A
7. BC Racquets Púchov
8. USK Plesbad Pszczyna
9. Slovinsko B
10. SKB Český Krumlov
11. Badminton Esbjerg
12. Slovinsko C

Vyjádření trenéra:

Mám velikou radost, že jsem s tímto skvělým družstvem dosáhl konečně na 1. místo na tomto nejlepším mládežnickém mezinárodním turnaji. V Česku jsem jako trenér již vyhrál Extraligu, 1.ligu, MČR družstev dorostu i MČR družstev žáků. Tento turnaj mi chyběl do uzavření celé sbírky. Děkuji všem hráčům, rodičům a kamarádům, kteří s námi celý turnaj absolvovali.