Od 4.9.2023 začne probíhat nábor nových hráčů. Nábor bude probíhat v pondělí a čtvrtek  od 16:00 do 18:00 hod a v pátek od 15:30 do 17:00 hod. Rakety na badminton budou k zapůjčení, děti si přinesou s sebou oblečení na sport a obuv do haly. Přijďte mezi nás a zkuste badminton. Těšíme se na Vás.

Ve dnech 4.-5.2023 se konalo v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky kategorie U11. Za náš klub se ho účastnil Lukáš Klapal. Lukáš počas celého mistrovství podával výborné výkony a jeho odměnou mu je zisk titulu Mistr ČR U11. Lukášovi moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci jak našeho spolku, tak i Města Rychnov nad Kněžnou. Zároveň mu dodatečně gratulujeme k jeho 10. narozeninám, které oslavil v sobotu 4.2..

O víkendu se konalo v Českém Krumlově Mistrovství ČR kategorie U17. Účast si vybojovali Pavel Maňásek, Petra Maixnerová a Justýna Muchová. Účast to byla velmi úspěšná. Petra přiváží zlato ze dvouhry žen, Pavel stříbro ze dvouhry mužů a 5.místo ze smíšené čtyřhry, které vybojoval společně s Valerii Žurkovou (B.O.CHANCE Ostrava) po velkem boji s pozdějšími finalisty Kristinou Kozempelovou a Janem Rázlem a Justýna 9. místo ve čtyřhře žen, které vybojovala společně s Veronikou Novákovou (TJ Jiskra Nejdek).

Veliká gratulace všem našim hráčům a poděkování za skvělou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

Ve dnech 13.-14.11.2021 se konalo v hale Vitality Slezsko ve Vendryni Mistrovství ČR kategorie U13. Účast si vybojovali Daniel Čada, Eva Holubářová a Amy Hodačová. Vystoupení našich hráčů bylo velmi úspěšné, protože Daniel přiváží titul Mistra ČR ve čtyřhře chlapců, který vybojoval společně s Matyášem Puffrem z SKB Český Krumlov a zároveň si vybojoval bronzovou medaili ve dvouhře chlapců, když podlehl v semifinále ve třech setech  budocímu vítězovi. Eva vybojovala stříbrnou medaili v mixu společně s Gabrielem Trkanem s Badminton FSpS Brno a 5. místo ve dvouhře dívek, když prohrála svůj zápas o postup do semifinále s pozdější vítězkou a ve  čtyřhře dívek společně s Amy, kdy taky podlehli pozdějším finalistkám.

Všem našim hráčům gratulujeme a děkujeme za skvělou a vzornou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

Na MČR dospělých si letos vybojovala účast Petra Maixnerová ve dvouhře a čtyřhre. V obou disciplínách se Petře dařilo a vybojovala bronzovou medaili. Na poslední chvíli zaskočil za nemocného hráče Tomáše Švejdu do deblového páru s Jaromírem Janáčkem Pavel Maňásek. I když s Mirkem Pavel neodehrál před MČR ani jeden set a neabsolvoval ani jeden trénink, povedlo se jim společně probojovat až do finále. Tam už nestačili na pár Mendrek-Král, ale i tak si zápas náležitě užili a na závěr se těšili ze stříbrné medaile, která byla velkým překvapením nejem pro ně, ale i pro mnoho přítomných diváků. Pavel se stal nejmladším účastníkem finále MČR dospělých min. za posledních 10 let.

Pavlovi i Petře gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu i města Rychnov nad Kněžnou.

A ještě odkaz na stránky SKB Český Krumlov a pěkný článek Radka Votavy - http://www.badmintonckrumlov.cz/turnaje/vysledky/19.9.21-mcr-dospelych-praha.

Ve dnech 3-7.9.2021 se ve slovinském Podčetrteku konalo ME smíšených družstev U17. Do družstva byla nominovaná i naše hráčka Petra Maixnerová. Družstvo vybojovalo bronzovou medaili. V soutěži jednotlivců startovali Petra Maixnerová a Pavel Maňásek. Petra hrála dvouhru, kde se probojovala až mezi 8 nejlepších hráček a čtyřhru, kde spolu s Lucii Krulovou se probojovali mezi 16 nejlepších evropských páru. Stejnou pozici si přivezl i Pavel společně se svým deblovým partnerem Janem Rázlem.

Pavlovi i Petře gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho spolku na Mistrovství Evropy.

Od dubna do začátku olympijských her se zapojili členové našeho spolku a jejich rodinní příslušníci a kamarádi do akce "Společně do Tokia". Cílem bylo zdolat vzdálenost 12113 km. Do Tokia vyrazili členové klubů:

SK Badminton Český Krumlov, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, BAC Kladno, MTAC Praha a Badminton Rychnov nad Kněžnou.

Do cíle dorazili pouze první dva kluby, ostatním se vzdálenost povedlo překonat společně. V přiložené tabulce je vyhodnocení našeho spolku. Nejvíce km ujel Adam Nyč na kole, který ujel víc než 1100 km. Tímto Adamovi gratulujeme k vítězství. Na druhém místě se umístil Adamův tatínek Zdeněk, který porazil třetí Kateřinu Sršňovou o pouhé 2km.

Je škoda, že se do této akce nezapojilo více našich členů, ale i tak to byla pěkná společná akce a jsme rádi, že jak děti, tak i dospělí rádi sportují.

Děkujeme všem zúčastněným.

Přílohy:
SouborPopisVelikost souboruPoslední změna
Stahnout tento soubor (TOKYO 2021-vyhodnocení.xlsx)TOKYO 2021-vyhodnocení.xlsx 52 kB21.09.2021 14:52

Ve spolupráci se 4 dalšími kluby - SKB Český Krumlov, BaC Kladno, BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, MTAC Praha jsme se zapojili do výzvy "Společně do Tokia".

Od 3.9.2021 začíná nábor nových členů do našeho badmintonového klubu. Hlásit se můžou děti od šesti let. Rádi přivítáme ve svých řadách děti, které by se chtěli naučit badminton a jeho pravidla. Nabízíme tréninky 4x týdně pod vedením trenéra 1. třídy Pavla Maňáska, trenéra mnoha mistrů ČR jak družstev tak jednotlivců. Nábor bude probíhat po celý rok v čase tréninků:

 

 

 

 

 

pondělí:

16:00 hod - 19:00 hod

úterý:

17:00 hod  21:00 hod

čtvrtek:

16:00 hod  18:00 hod

pátek:

15:30 hod - 17:00 hod

Již po sedmé se sešli hráči badmintonu na Chalupě Polesí v Říčky v Orlických horách na kondičním soustředění našeho spolku, které probíhalo ve dvou termínech. Letos za námi přijeli na  soustředění i hráči z Mostu, Lanškrouna, Hradce Králové, Kopřivnice, Pardubic, Liberce, Šumperka, Ústí nad Labem, Českého Krumlova, Českých Budějovic a Prahy, aby poměřili svou kondici s hráči našeho klubu. Počasí nám sice moc nepřálo, ale to neodradilo trenéra od sportování jak venku, tak i uvnitř, kde hráči usilovali o rekordy v kondičních testech i v turnaji ve stolním tenise a fotbálku. Doufáme, že se všem hráčům u nás líbilo a tvrdé tréninky je neodradily od další práce. Všichni v testech uspěli, někdo překonával sám sebe, někdo se teprve učí jak pracovat se svým tělem, ale všichni odjeli z Říček plní dojmů a zážitků. Přejeme všem krásný zbytek prázdnin.

Přílohy:
SouborPopisVelikost souboruPoslední změna
Stahnout tento soubor (kondiční soustředění 1. termín.jpg)kondiční soustředění 1. termín.jpg 1110 kB21.07.2020 09:15
Stahnout tento soubor (kondiční soustředění 2. termín.jpg)kondiční soustředění 2. termín.jpg 2988 kB21.07.2020 09:15