Druhým ze série turnajů mistrovství ČR 2016 byla kategorie dorostu do 17 let. Tento rok se turnaj konal v severočeském Mostě, v krásné, moderní hale místního Baníku.

Za náš oddíl na této prémiové akci si právo startu vybojovali Tomáš Hynek (ve všech disciplínách) a Bára Tichá (v párových disciplínách). Byla to pro ně odměna za celoroční tréninkové nasazení a vrchol letošní sezóny.

Důležitost turnaje bohužel na naše hráče dolehla v plné své tíži a předvedený výkon určitě nepatřil k těm vrcholným.

K prvnímu zápasu ve smíšené čtyřhře  nastoupil Tomáš s Bárou proti páru z Klimkovic, Láznička – Moravcová. Los na poměry MČR poměrně hratelný, čehož náš pár bohužel nevyužil. Po nadějném začátku a vedení 11 – 10 v prvním setu,zápas nakonec ztratili výsledkem 21-15, 21-17. Velká škoda.

Jako další se představil Tomáš ve své prioritní disciplíně, singlu.  Los již tentokrát příznivý nebyl, ale na Tomáše Wallera, z pražské Astry, si hodně věřil. Průběh zápasu podobný jako v mixu. Opět výborný nástup do zápasu a celkem pohodové vedení 11 – 8  v polovině prvního setu. Zkušený Waller, ale dokázal po pauze o 100% zrychlit hru a hlavně nechyboval.  Tomáš po sérii vlastních nevynucených chyb velmi rychle ztratil první set 21-17. Druhou polovinu zápasu již hráč Astry kontroloval. Tomáš se opět „chytil“, až za stavu 18-10 v jeho neprospěch, ale bylo již příliš pozdě a i druhý set prohrál poměrem 21-14.  Předvedená hra určitě nepatřila k těm nejlepším, které by Tomáš dokázal předvést a výsledek tomu odpovídal.

Finální disciplínou byla čtyřhra. Nejprve nastoupila Bára, v narychlo složeném páru, s Petrou Janošovou z oddílu Hamr Praha. Vzhledem k tomu, že spolu holky hrály poprvé, nebylo nic svázáno očekáváním výsledku.  Los byl velmi těžký, druhý nasazený pár Kobyláková, Sonková. O to více sympatický  předvedený bojovný výkon. Prohra 21-10, 21-10 by mohla ukazovat na jednoznačný průběh zápasu, ale jednalo se o bitvu plnou dlouhých výměn zcela bez nervozity z nějakého očekávání výsledku. Pro Báru určitě velmi cenné zkušenosti.

Tomáš do svého deblového představení nastoupil se svým tradičním spoluhráčem Matějem Ehmem se Sokolu Pardubice. Los poměrně těžký, ale opět hratelný, pár jihočeských mladíků z české reprezentace Švejda, Janoštík. Sebedůvěra před zápasem opět nechyběla, podpořená i nedávným vítězstvím na GPB v Hustopečích.  Bohužel průběh zápasu byl opět v režii soupeřů. Spousta nevynucených chyb a hlavně neschopnost zrychlit hru a využít silové převahy skončila ztrátou zápasu 21-17; 21-12. Malou útěchou může být Tomášovi s Matějem, že se jejich soupeři nakonec probojovali až do finále celého turnaje. O to větší škoda této prohry, při pohledu na výsledky dalších zápasů bylo minimálně semifinále dosažitelné.

Navzdory nepříliš podařeným výkonům určitě musíme našim hráčům poděkovat. Opět se ukázalo, že i v této kategorii máme konkurenceschopné zástupce s velkým potenciálem do dalších sezón.