Na mezinárodní turnaj FZ Forza Cup jsme dostali pozvání od českokrumlovského klubu a moc si toho vážíme. Tento turnaj je již víc jak tři desítky let nejkvalitnějším turnajem pořádaným v Česku a to jak kvalitou obsazení turnaje, tak především jeho organizací.

 

V letošním roce v družstvu Rychnova nastoupili Ondřej Kalina, Pavel Maňásek, Petra Maixnerová a Justýna Muchová. V turnaji startovala dále 2 družstva z Dánska a po jednom z Německa, Chorvatska, Maďarska, Slovenska a domácí Český Krumlov. Naše družstvo bylo výrazně nejmladší a tak bylo cílem především získat co nejvíc zkušeností. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech týmech a potom všichni postoupili do pavouka, kde se hrálo o pořadí tak, aby si mladí hráči dostatečně zahráli. Turnaj byl třídenní a v programu bylo ještě zařazeno bowlingové utkání hráčů, trenérů a funkcionářů. Zde byl prostor pro přátelská setkání jak dětí, tak i trenérů.

Do turnaje jsme vstoupili zápasem proti Badminton Team Sachsen (Německo) a výsledek 5:0 pro náš tým byl překvapením pro všechny. Všichni naši hráči podali výborný výkon. Ve druhém zápase turnaje jsme hráli s favoritem turnaje a i pozdějším vítězem DGI Sydvest Esbjerg (Dánsko). Dánové byli nad naše síly a jediný bod po velkém boji pro nás vybojovala Petra Maixnerová výsledkem 21:18, 25:23. Avšak ani zbytek týmu nehrál vůbec špatně a favoritovi turnaje byl vyrovnaným soupeřem. V sobotu ráno jsme dohráli zápas ve skupině proti Tisza Badminton Szeged (Maďarsko). O dva roky starší a zkušenější soupeř byl nad naše síly a zápas skončil výsledkem 5:0. Nicméně skóre zápasů jako 22:20, 21:19, 21:17, 23:21, 21:18 svědčí o tom, že naši hráči nehráli špatně. V tomto utkání hráči mohli ukázat své morální vlastnosti, herní chytrost, ale také co nám ještě nejde a na co se musíme v tréninku zaměřit. V dalším zápase jsme nastoupili proti druhému dánskému družstvu Badminton Roskilde. V prvním zápase Ondra Kalina vyhrál na sety 2:1, ve druhé dvouhře Petra prohrála na sety 1:2, čímž Dánové vyrovnali na 1:1. Do vedení 2:1 náš tým posunula výborná hra Pavla s Ondrou ve čtyřhře, která skončila výsledkem 21:16, 21:19. Petra s Justýnou bohužel nezopakovaly své nejlepší zápasy z posledních turnajů a prohrály s Dánkami 15:21 a 17:21. Stav utkání byl srovnán na 2:2. O výsledku rozhodl mix, ve kterém nastoupili Pavel s Justýnou, které se v posledních zápasech v mixu velmi dařilo. Zápas zahájili naši hráči ve velkém stylu, kterým vše vycházelo, ale několik nevynucených chyb dostalo soupeře zpět do hry. První set jsme prohráli 21:17, ve druhém setu se Pavel přestal soustředit na hru, utkání skončilo prohrou 2:3. Naše družstvo tedy skončilo ve skupině třetí a dostalo se do boje o 5. -8. místo.

V prvním zápase o celkové pořadí se naše družstvo utkalo s domácím SKB Český Krumlov a výhra 3:2 nás posouvá do zápasu o páté místo proti Chorvatům. S BK MEDVEDGRAD 1998 vyhráli naši hráči přesvědčivě 5:0, čímž si vybojovali krásné 5. místo, které můžeme brát jako úspěch vzhledem k nízkému věku našeho družstva. Všem hráčům bych rád poděkoval za pěknou reprezentaci našeho klubu a města Rychnov nad Kněžnou. Odkaz na turnaj

Badminton Rychnov n Kněžnou:  Badminton TEAM SACHEN (Německo) 5:0

Badminton Rychnov n Kněžnou: DGI SYDVEST ESBJERG (Dánsko) 1:4

Badminton Rychnov n Kněžnou:  TISZA BADMINTON SZEGED (Maďarsko) 0:5

Badminton Rychnov n Kněžnou:  BADMINTON ROSKILDE (Dánsko) 2:3

Badminton Rychnov n Kněžnou:  SKB ČESKÝ Krumlov (Česko) 3:2

Badminton Rychnov n Kněžnou:  BK MEDVEDGRAD 1998 (Chorvatsko) 5:0