Junioři badmintonového klubu Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s. dosáhli pěkných výsledků na turnajích ve Španělsku, Belgii, Rakousku, Německu a ve Slovinsku.

V prvním dubnovém týdnu se ve španělské Sorii konal turnaj NationsFuture Cup 2019, kterého se jako členka širšího českého reprezentačního výběru do sedmnácti let zúčastnila i rychnovská hráčka Petra Maixnerová. V týmové soutěži obsadil český výběr páté místo. V individuální soutěži vybojovala Petra se spoluhráčkou z Itálie stříbrnou medaili ve čtyřhře dívek, ve smíšené čtyřhře spolu s Vojtou Pořízem (Start Jihlava) se dostali do čtvrtfinále, kde nestačili na pozdější vítěze ze Španělska.

Turnaje ve Slovinsku se v první polovině dubna zúčastnili čtyři hráči a vybojovali dvě medaile v kategorii do patnácti let, bronzovou Pavel Maňásek ve dvouhře chlapců a stříbrnou Justýna Muchová s Natálií Soukupovou ve čtyřhře dívek. Nejmladší hráč Daniel Čada v kategorii do jedenácti let postoupil do čtvrtfinále dvouhry chlapců.

Prodloužený Velikonoční víkend strávili hráči Pavel Maňásek a Petra Maixnerová na turnaji Victor Junior Olve v belgickém Edegemu. V jejich věkové kategorii U15 se tohoto turnaje zúčastnilo 143 hráčů ze 12 zemí. Přes tuto obrovskou konkurenci dosáhli také na dvě medaile. Pavel Maňásek nastoupil ve čtyřhře chlapců s anglickým spoluhráčem Ethanem Hoskenem. Pestrá a chytrá hra jim přinesla bronzovou medaili. Po výhře v základní skupině porazila Petra Maixnerová v závěrečném pavouku ještě další čtyři soupeřky a došla až do finále turnaje dvouhry dívek. Ve vyrovnaném třísetovém zápase ale byla nakonec šťastnější její soupeřka Chloe Li z Nizozemska. Na takto kvalitně obsazeném turnaji je ale druhé místo velkým úspěchem.

Poslední dubnový víkend se v Německu konal turnaj Babolat Refrath Cup, kterého se jako členka českého Talent teamu zúčastnila v kategorii U15 i Natálie Soukupová.  Ve dvouhře dívek vyhrála svoji základní skupinu, v prvním kole pavouka ji ale zastavila hráčka z Německa. Spolu s Barborou Bursovou (Hamr Praha) se ve čtyřhře dívek dostaly do osmifinále, kde skončily na raketách pozdějších vítězek z Ruska.

Největšího úspěchu dosáhli Pavel Maňásek a Petra Maixnerová na turnaji Victor Hofsteig Youth International, který se konal ve dnech 10.-12.5.2019 v Rakousku. Po vítězném třísetovém semifinále zvládli rychnovští hráči i finálový zápas smíšené čtyřhry a stali se celkovými vítězi turnaje. Stejně tak se svými zahraničními partnery ovládli i čtyřhru chlapců a dívek. Dařilo se jim i ve dvouhrách, kdy Pavel došel až do čtvrtfinále a Petra celý turnaj bez ztráty setu vyhrála. Tyto výborné výsledky jim přinesly úspěch v týmové soutěži, kde o pořadí rozhodoval součet bodů dosažený všemi hráči z jednoho klubu napříč věkovými kategoriemi. A přestože byli rychnovští hráči na turnaji pouze dva, týmovou soutěž vyhráli a přivezli domů krásný putovní pohár.

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů i na dalších turnajích.