Ve dnech 25.-26.5.2019 se v německém Ilmenau konal turnaj obdobný našemu GPA v kategorii U15 a byl poprvé otevřen také pro omezený počet zahraničních hráčů. Mezi šesti hráči z České republiky, kteří se tohoto turnaje zúčastnili byli i hráči našeho klubu Pavel Maňásek a Petra Maixnerová. Slavnostního zahájení turnaje se v hojném počtu zúčastnili nejen zástupci města, ale i regionu a badmintonového svazu. Na těchto turnajích se v Německu hrají pouze dvě disciplíny, kdy obě začínají zápasy ve skupinách a pouze vítěz skupiny postupuje do závěrečného pavouka. V Ilmenau se hrál mix a singly.

Naši hráči po dvou výhrách ve své mixové skupině zvládli i osmifinálový zápas a ve čtvrtfinále je čekal druhý nasazený německý pár Kleinle/Hamm. Přes nervózní koncovku třetího setu, kdy se německým hráčům podařilo ze stavu 20:16 srovnat na 20:20, se naši hráči nakonec probojovali do semifinále, které bylo ale na programu až v neděli. Sobotní program tak pokračoval singlovými zápasy ve skupinách, kdy jak Pavel tak i Petra vyhráli své skupiny bez ztráty setu a postoupili do závěrečného pavouka. Účast v nedělním čtvrtfinále si pak v prvním kole pavouka nad Monique Briem vybojovala Petra, Pavla ve dvou setech bohužel zastavil šikovný Alexander Becsh.

Po prohraném prvním setu nedělního semifinále mixu proti páru Tilch/Siebrecht se našim hráčům podařilo zvýšit agresivitu a omezit četnost vlastní chyb a zápas po výsledku 18:21  21:10 21:18 otočit. Finále mixu bylo na programu až poslední, takže následovaly čtvrtfinálové zápasy singlů. V něm se bohužel Péťe v zápase se Selin Hübsch nepodařilo dotáhnou koncovku třetího setu do vítězného konce a po výsledku 21:16 11:21 19:21 se z vítězství radovala její soupeřka, která celý turnaj nakonec vyhrála. Selin Hübsch s Kevinem Dangem (první nasazený pár) se probojovala také do finále mixu, když ve čtvrtfinále porazili pár Dvořák/Nováková a v semifinále další český pár Rázl/Kozempelová. Začátek prvního setu finále naznačoval, že na jejich raketách skončí i naši hráči. V závěru tohoto setu se ale Pétě s Pavlíkem podařilo srovnat stav až na 20:20.Přestože první set nakonec ztratili, tak ve zlepšené hře pokračovali i v setu druhém a stav zápasu vyrovnali. Třetí set byl vyrovnaný až do koncovky, kterou rozhodla bojovnost našich hráčů, kdy se dokázali i vzájemně povzbudit! Po výsledku 20:22 21:17 21:17 se tak Pavel s Petrou stali překvapivými vítězi turnaje, gratulujeme.

Ve vybraných zápasech na tomto turnaji druhý rozhodčí kontroloval správnost podání a chyba podání byla ve finále mixu písknuta více než pětkrát, zejména pak německé hráčce. Přesto by měla být kvalitě podání věnována při tréninku zvýšená pozornost, několik písknutých chyb na podání dokáže hráče v zápase hodně rozhodit.