Badminton Czech Talent U11

V sobotu a v neděli 7.-8.11.2015 se v Českém Krumlově konal 10. ročník celostátního turnaje badmintonových nadějí kategorie U11 Badminton Czech talent 2015. V sobotu byl na programu turnaj družstev výběrů jednotlivých oblastí a v neděli proběhl turnaj jednotlivců.

Základem výběru Východních Čech byli hráči našeho oddílu Pavel Maňásek, Justýna Muchová, Natálie Soukupová a Petra Maixnerová, které doplnili dva hráči oddílu TJ Sokol Polabiny Pardubice Pavel Jeništa a Jan Rybyšar. Trenérem výběru byl náš oddílový trenér Pavel Maňásek.

Po dvou výhrách a jedné remíze vyhrálo naše družstvo základní skupinu a postoupilo do semifinále. V něm jsme se utkali s výběrem Prahy, který skončil na druhém místě druhé základní skupiny. Po úvodní výhře Pavla Maňáska jsme ale prohráli zbylé dvě dvouhry chlapců a děvčata tak nastupovala do semifinále za nepříznivého stavu setů 2:4. Kolena se jim ale naštěstí nerozklepala a všechny naše tři dívky vyhrály svoje zápasy a otočily tak semifinále na 8:4 v náš prospěch.

Ve finále nás čekal výběr Severních Čech, který přesvědčivě vyhrál všechny svoje dosavadní zápasy a potvrdil tak předpoklady, které vycházely z žebříčkového postavení jejich hráčů. Po dvouhrách chlapců jsme stejně jako v semifinále prohrávali 2:4. Přestože se děvčata moc snažila a bojovala o každý míček, otočit zápas se jim ale tentokrát již nepovedlo a dramatické finále jsme prohráli 5:7. Přes prohru ve finále je druhé místo v konkurenci všech nejlepších hráčů této věkové kategorie opravdu velkým úspěchem.

V neděli se konal turnaj jednotlivců hraný švýcarským systémem na 6 kol. Náročný sobotní program se odrazil ve zvýšené únavě hráčů, ale bylo to pro všechny stejné. Pavlík obsadil šesté místo ve dvouhře chlapců. Ve dvouhře dívek vybojovala Péťa čtvrté místo, Natálka šesté místo a Justýna byla jedenáctá.

Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci naší oblasti i našeho klubu a věříme, že budou dále pokračovat ve svém tréninkovém úsilí a podobné úspěchy zopakují později i ve starší kategorii. Velký dík patří i trenérovi, který naše hráče vedl a zvládal tlumit i emoce rodičů, kteří je do Krumlova doprovázeli.