Otevřeného turnaje GPC U15 se za náš oddíl zúčastnili Daniel Ret, Pavel Maňásek, Ondřej Kalina, Ondřej Viesner, Adam Nyč a Petra Maixnerová. Turnaj měl velmi silné obsazení zejména u chlapců, kdy se ho účastnilo mimo jiné také prvních pět hráčů aktuálního žebříčku kategorie U13. Z první desítky dívek žebříčku U13 hrály na tomto turnaji tři hráčky.

Úvodní mix hráli pouze Pavlík s Péťou a mezi 22 páry se rozhodně neztratili. Po výhře v prvním kole již narazili pouze na soupeře, vedle kterých oba vypadali jako děti ze školky mezi žáky druhého stupně základní školy. Chyběly centimetry i kilogramy, ale nikoliv bojovnost a konečně také vzájemné povzbuzování a motivace. Zápas o postup do čtvrtfinále zvládli ještě naši hráči ve dvou setech. Ve čtvrtfinále pak prohráli první set jednoznačně 8:21 a vypadalo to na rychlý konec. Přesto to nevzdali a přesnou a nápaditou hrou další dva sety vyhráli 21:11 a 21:15. V semifinále s párem Derka – Poláková pak po prohraném prvním setu 14:21 předvedli naši hráči svůj nejlepší výkon a druhý set vyhráli 21:19. Třetí set po vyrovnaném průběhu v krásné atmosféře ztratili naši hráči až v samotném závěru 17:21. Přesto je třetí místo v konkurenci až o tři roky starších soupeřů slušným úspěchem.

Ve dvouhře chlapců narazili na těžké soupeře Pavlík a Ondra Viesner hned v prvním kole. Pavlík prohrál s Jiřím Derkou a Ondra s Matějem Rzeplinskim, oba ve dvou setech ale po bojovném výkonu. Ondra Kalina prohrál ve druhém kole také s Matějem Rzeplinskim 16:21 15:21. Adama pak po výhře v prvním zápase zastavil Adam Šulc 12:21 5:21. Dan také vyhrál svůj první zápas, ale poté nestačil na Jakuba Lipku 18:21 12:21.

Ve dvouhře dívek dokázala Péťa nejdříve v těžkém zápase znovu porazit svoji finálovou soupeřku z minulého týdne Valču Žurkovou, poté Martinu Ševčíkovou a Leonu Bendovou vždy ve dvou setech. Semifinále proti Adéle Klapalové hrála Péťa až po zápase ve čtyřhře dívek a bylo vidět, že už ji docházejí síly. Pohyb po kurtu už nebyl úplně ideální, přesto byl zápas celkem vyrovnaný a skončil výsledkem 15:21 a 19:21. Třetí místo v kategorii U15 je ale pro Péťu velice pěkný výsledek.

Ve čtyřhře chlapců nestačily oba naše páry na dvojici Matula – Kopřiva. Nejdříve sice Adam s Danem vyhráli první dramatický set nad touto dvojící 23:21, další dva sety ale prohráli 14:21 a 16:21. Ondra a Ondra vyhráli v prvním kole nad dvojicí Hoda – Klecer 25:23 a 21:16, v dalším kole pak byl nad jejich síly již zmíněný pár Matula – Kopřiva.

Péťa s Valčou Žurkovou (SK p.e.m.a. Opava), narazily hned v prvním kole čtyřhry dívek na první nasazený pár a pozdější vítězky turnaje Kračmarovou – Ševčíkovou a prohrály ve dvou setech 11:21 a 19:21.

Díky všem hráčům za bojovnost a předvedené výkony.