Ve dnech 22.-23.9.2016 se v Praze konal celostátní turnaj mladších žáků za účasti našich hráčů DanielaReta, Daniela Nyče,Natálky Soukupové, Justýny Muchové a Petry Maixnerové. Turnaj se odehrál v pěkné hale ve Štěrboholech na 14 kurtech, což umožnilo účast 64 chlapců a 58 dívek.

GPB U13

Dan Nyč společně s Bárou Mrázkovou (TJ Lanškroun) nestačili v prvním kole mixu na pár Bláha-Klímová z Prahy. Natálka s Vaškem Simonem (Deltacar Benátky) po výhře v prvním kole sehráli vyrovnaný třísetový zápas s hradeckým párem Plánička-Šolarová. Prvním set vyhráli 21:18, zbylé dva ale ztratili shodně 15:21. Dan Ret s Péťou po dvou vyhraných zápasech narazili na druhý nasazený pár Rázl-Malcová, přes který ale po výsledku 21:16 a 21:17 postoupili do nedělního semifinále.

Dvouhru chlapců hrál pouze Dan Ret, který po třech celkem bezproblémových zápasech narazil ve čtvrtfinále na Petra Hnilicu. První set jejich klání byl velmi vyrovnaný, ale nakonec skončil 27:25 pro Dana, který se poté uklidnil a druhý set vyhrál 21:15 a také postoupil do nedělního semifinále.

Dvouhru dívek hrála všechna tři naše děvčata. Natálka po výhře v prvním kole narazila na svoji o dva roky starší deblovou partnerku Natálii Starou. V první setu velice dobře začala, ale vedení neudržela a prohrála ve dvou setech. Justýna hrála na tomto turnaji pouze dvouhru a byl to pro ni po jejím zranění první turnaj. A hned její první set proti Karolíně Nachtmanové byl velmi dramatický, ale nakonec skončil 23:21 pro Justýnu. Následně vyhrála i druhý set a poté i zápas s Karolínou Fišerovou. Ve čtvrtfinále ale byla nad její síly pozdější finalistka turnaje Magdaléna Tyrmerová, se kterou Justýna prohrála 14:21 16:21. Na Péťu po výhrách v prvních dvou kolech čekal zápas s Karolínou Hejdukovou, se kterou sehrála velice vyrovnaný první set. Rozhodla až jeho koncovka, kterou Péťa zvládla a nakonec vyhrála ve dvou setech. Poté pak také vyhrála oba sety s Bárou Mrázkovou a postoupila do nedělního programu.

Ve čtyřhrách jsme žádných úspěchů bohužel nedosáhli. Natálka i Péťa se svými spoluhráčkami nedokázaly vyhrát své první zápasy a turnaj pro ně tak brzy skončil. Dan a Daneček svůj první zápas zvládli 22:20 ve třetím setu, poté ale nestačili na pozdější finalistyHrubec-Slavík ve dvou setech.

Nedělní program zahájily semifinálové zápasy mixu. Dan s Péťou nastoupili proti favoritům celého turnaje páru Rzeplinski-Kobyláková a prohráli ve dvou setech 14:21 15:21. Náš pár doplatil na větší množství vlastních chyb, které jim neumožnili sehrát s pozdějšími vítězi vyrovnanější zápas. Náladu si ale naši hráči zlepšili v semifinálových zápasech dvouher. Dan vyhrál své semifinále nad krumlovským Jelínkem dvakrát 21:14 a postoupil do finále turnaje. To se poté povedlo také Pétě, která vyhrála své semifinále nad Katkou Osladilovou z Klimkovic ve dvou setech. Ve finále ale Dan nestačil na Jonáše Hurtíka z SK Radonice a prohrál ve dvou setech 21:12 21:9. Ve finále dvouhry dívek nastoupila Péťa proti Magdaleně Tyrmerové, která ve druhém semifinále porazila ve třech setech Veroniku Tvrdíkovou. Finálový zápas zvládla Péťa ve dvou setech 21:17 a 21:16 a vyhrála tak celý turnaj bez ztráty setu.

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme k dosaženým úspěchům!