Ve dnech 26. a 27. listopadu se konalo MČR U13 v Českém Krumlově. Účast si vybojovali Justýna Muchová, Petra Maixnerová, Pavel Maňásek a Daniel Ret.

V úvodním mixu vyhráli všichni naši hráči své první zápasy. Dan hrál s Péťou, Pavlík s Kristinou Kozempelovou (Superstars Most) a Justýna s Robinem Tancerem (SKB Český Krumlov). Bohužel ale také všichni shodně svůj druhý zápas prohráli a v mixu jsme žádného úspěchu nedosáhli.

Ve dvouhrách chlapců vyhrál Dan úvodní zápas proti Tomáši Procházkovi, když zvládl koncovku třetího setu 21:19. V dalším kole ho čekal Dominik Kopřiva, se kterým Dan prohrál po dobrém výkonu 15:21 16:21. Pavlík po výhře v prvním kole ve dvou těsných setech sehrál vyčerpávající zápas proti Stanislavu Zachovi. Pavlík nepříznivý vývoj zápasu nakonec otočil a vyhrál 13:21 21:19 21:13. Ve čtvrtfinále se pak, stejně jako Dan o kolo dříve, potkal s Dominikem Kopřivou a prohrál 12:21 16:21.

První kolo dvouhry dívek zvládly Justýna i Péťa ve dvou setech. V dalším kole to ale pro ně již taková pohoda zdaleka nebyla a obě naše hráčky prohrály úvodní set a musely zápas otáčet. Justýna proti Andree Kobylákové a Péťa proti Valče Žurkové. Obě naše hráčky to nakonec zvládly a byly jediné nenasazené, které se dostaly do čtvrtfinále turnaje. V něm sehrála Justýna vyrovnaný zápas s Martinou Ševčíkovou, ale do semifinále postoupila její soupeřka po výsledku 16:21 19:21. Péťa o postup bojovala s Kristinou Kozempelovou a po velmi dobrém výkonu vyhrála 21:14 21:13 a postoupila do nedělního semifinále.

Dan i Pavlík se svými spoluhráči vyhráli bez problémů své zápasy na cestě do semifinále čtyřhry, v něm je ale los svedl proti sobě. Pavlík s Adamem vyhráli 21:12 21:9 a postoupili do nedělního finále. Dan tedy vybojoval naši první bronzovou medaili, gratulujeme.

Péťa s Justýnou vstoupily do deblu hodně vlažně a prohrály úvodní set svého prvního zápasu. Jejich výkon se ale stále zlepšoval a vygradoval v semifinále proti páru Metzová-Ševčíková. kde sice prohrály vyrovnaný úvodní set, ale v dalších dvou setech předvedly svůj vůbec nejlepší výkon na turnaji a postoupily do finále po výsledku 19:21 21:14 21:11.

Do nedělního programu jsme tak šli s jistotou tří dalších medailí, ale s cílem poprat se o ty nejcennější. Nejdříve šla Péťa do svého semifinále proti Lucce Metzové. První dva sety byly zcela vyrovnané, první Péťa prohrála 19:21, druhý ale vyhrála 21:18. V úvodu třetího setu udělala Péťa bohužel několik zbytečných chyb, které ji na klidu nepřidaly. Zkušenější Lucku pak už nešlo zastavit. Bronzová medaile ze singlu je ale super.

Do finále čtyřhry proti prvnímu nasazenému páru Kohoutová-Kozempelová nevstoupily naše hráčky vůbec dobře a prohrály první set 11:21. Ve druhém setu se jejich výkon postupně zlepšoval a všichni jsme si přáli aby se hrál třetí set. Nakonec se to ale nepovedlo a druhý set Péťa s Justýnou ztratily až v samotném závěru 19:21. Stříbrná medaile pro naše děvčata je ale také velký úspěch.

Poslední šancí na zisk titulu mistra republiky tak bylo finále čtyřhry chlapců. Pavlík s Adamem sice prohráli první set 16:21 s párem Kopřiva-Matula, pak ale zpřesnili hru a druhý set vyhráli 21:13. Ve třetím setu pak soupeři zachovali větší klid a vyhráli 21:17, takže stříbrná medaile pro Pavlíka.

V neděli se sice našim hráčům již nepovedlo dosažené výsledky vylepšit, ale je potřeba si uvědomit, že všichni jsou ročník 2005 a budou hrát v této věkové kategorii ještě v příštím roce. Zisk čtyř medailí z MČR je tak pro náš oddíl velkým úspěchem. Děkujeme proto všem hráčům za skvělou reprezentaci našeho oddílu na nejdůležitějším turnaji sezóny!