Ani letos by se konec sezóny neobešel bez Mistrovství ČR. Konkrétně kategorie U19, které se konalo 10.-11. prosince v Ostravě. Rychnovský oddíl se do Ostravy vypravili reprezentovat celkem čtyři hráči - Filip Sedláček, Tomáš Hynek, Vít Kalina a Barbora Tichá.

Bohužel se nikdo z našich nedokázal dostat do dvouhry, takže naši hráči nastoupili jen do párových disciplín. Turnaj jako obvykle zahájila smíšená čtyřhra a v ní i všichni naši hráči. Do prvního zápasu celého turnaje nastoupil Filip Sedláček spolu s Lucií Krpatovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) proti páru Lecián-Legátová a i po lehce nervozním výkonu si dokázali odnést výhru 21:16 21:12. Filip s Luckou neměli příliš štěstí na los a tak nastoupili k dalšímu zápasu proti nasazeným jedničkám a pozdějším vítězům turnaje Somerlík-Budzelová. Bohužel ani velmi bojovný výkon jim nedovedl zajistit vítězství a tak ze zápasu odcházeli poraženi 21:12 21:11. Vítek nastoupil spolu s Bárou proti nasazenému páru Bureš-Srncová. První set dokázali držet se soupeři krok ovšem nedokázali ho dotáhnout do vítězného konce a tak podlehli 21:17. Druhý set už probíhal v režii nasazeného páru a tomu odpovídal i výsledek 21:13. Poslední nadějí v mixu byl Tomáš, který nastoupil s Terezií Kozempelovou (BK TJ Baník Most) proti páru Šercl-Typltová. Bohužel Tomášovi se nepodařilo vybojovat ani set a tak podlehli soupeřům 21:13 21:12. Druhou disciplínou, do které naši hráči nastoupili byla čtyřhra. Tomáš nastoupil spolu s Vítkem proti páru Kulíšek-Palán. Po velmi nervozním prvním setu, kdy naši hráči nedokázali zvládnout podání ani příjem, bylo skóre 21:6. Do druhého setu již Tomáš s Vítkem nastupovali s větším klidem a s povzbuzením od trenéra a i proto dokázali zlepšit svou hru. Bohužel ani tento set nedokázali získat a prohráli 21:16. Posledním naším zástupcem v turnaji byl Filip, který nastoupil spolu se svým obvyklým partnerem Matějem Ehmem (TJ Sokol Polabiny Pardubice) proti nasazenému páru Lapáček-Vašátko. První set dokázali svou skvělou hrou dotáhnout do vítězného konce 21:18. Již ve druhém setu měli možnost vyhrát zápas ovšem nezvládli koncovku 19:21. O vítězi měl tedy rozhodnout třetí set. Filip s Matějem předváděli krásný výkon a v některých chvílích drželi i vedení ovšem konečné skóre mluvilo v jejich neprospěch 21:17. Z MČR si tedy odvážíme jeden vyhraný zápas a spoustu skvělých zážitků a zkušeností, které budou moci naši hráči využít v další sezoně. Za dopravu děkujeme panu Kalinovi a za skvělé rady při zápasech panu Maňáskovi.