Petra, Justýna a Pavel spolu se svými rodiči vyrazili na Velikonoce na jeden z největších turnajů mládeže do Antverp.

Čekalo nás 1200 km, ale cesta po dálnici ubíhala bez problémů. Pavlík a Petra využili čas na procvičování matematiky, protože je v úterý čekaly přijímačky na gymnáziu, kde budou po prázdninách, kromě studia mít možnost se kvalitně připravovat na svoji sportovní dráhu. Na turnaji hráli hráči čtyř kontinentů a 26 zemí !! a  je velmi potěšitelné, že se naši hráči dokázali v takovéto konkurenci prosadit. Ve dvouhře všichni postoupili ze svých skupin do pavouka z druhých ještě postupových míst. Pavlík si ve skupině zahrál s pozdějším celkovým vítězem a sehrál s ním jeden z nejlepších zápasů. Petra o postup ze skupiny prohrála ve 3. setu 22 : 20, ale obzvláště ve druhém setu předváděla vynikající hru, která by ji mohla v budoucnu posunout mezi velmi kvalitní hráče. Justýna se do pavouka dostala s odřenými zády, ale postup si vybojovala po velkém boji s Holanďankou Staffelen. V prvním setu jasně vyhrála, ale ve druhém si podvrkla nohu a tak se muselo jít do 3 setu . Zde po boji vyhrála 21 : 18  a to díky své velké bojovnosti, to nakonec předvedla během turnaje  ještě několikrát. V pavouku naši hráči předváděli dál velmi dobré výkony, Pavlík s fyzicky vybaveným Portugalcem Gouveia nezačal dobře, ale s délkou zápasu hru plně vyrovnal ve druhém setu v koncovce zahrál několik útočných balonů do autu a to rozhodlo. Petra měla štěstí a zahrála si s Thaikou Sabrina Sophia Wedler  (pozdější turnajová vítězka a 2.hráčka thaiského žebříčku do 13 let a 5. hráčka žebříčku do 15 let). Petra bojovala ze všech sil ( jedna výměna 35 balonů !!! ), ale na vítězství to nestačilo . Přesto její první souboj s Asiatkou a předvedená hra je pro Petru odměnou za její tréninkové úsilí. Justýna podlehla pozdější semifinalisce Francouzce Retho 21 : 17, 22 : 24, 23 : 25. Veliká škoda, ale přesto musím Justýnu moc pochválít. Justýna dokázala ve své hře zařadit nové prvky, které trénuje  a předvedla kopec bojovnosti. V mixu nejprve Pavel s Petrou vybojovali velmi těžký souboj s Francouzi a po prohraném  1. setu dokázali zápas ve 3. setu otočit na svoji stranu. Justýna se svým partnerem z Belgie nejprve porazili Skoty na 2 sety a ve druhém kole zdolali na 3 sety Holanďany. V neděli jsme pokračovali v dobré hře v párovkách. Ráno si Pavel se svým kolegou z Dánska poradil s francouzkou dvojicí  2 : 0 na sety. Potom děvčata porazili celkem bez problémů Holanďanky a Pavel si se svým kolegou poradili s Němci taky na 2 sety. V následujícím souboji Pavel a Petra hráli proti Justýně a jejímu belgickému partnerovi. Na 3 sety vyhrála Justýna a nutno podotknout, že  Justýna zase zahrála skvěle. Petra a Justýna porazily dánsko-belgickou dvojici a dostaly se do semifinále. V souběžně hraném zápase o postup do SF Pavlík a jeho dánský partner po 1hod a 23 min. podlehli Francouzům ve 3. setu 21 : 16 za potlesku haly. Pro Dána a Pavlíka velké zklamání, ale pro Pavlíka může být útěchou, že dánský trenér o Pavlově hře prohlásil, že jeho hráč ještě nikdy s takovým partnerem nehrál, a že soupeři v závěru zápasu přenesli hru na jeho hráče, který ji nezvládl. Přišla také nabídka na společné pokračování na dalším turnaji a pozvánka do Dánska. Na Velikonoční pondělí nás čekalo semifinále. Všechna semifinále všech kategorii se hráli ve velké a velikonočně vyzdobené hale. Je dobře, že mladí hráči mají možnost si vyzkoušet vše jako na vekých turnajích. Justýna s Petrou sice prohrály první set, ale zbylé dva zvládly a tak děvčata čeká jejich první velké finále. V předposledním zápase dne naše hráčky podlehly po boji Ruskám ( Rusové vyhráli ten den šestkrát finále a mají na roky vystaráno……). Vyhlášení výsledků a dlouhá cesta domů. Pavlíka čekalo jen čtyři hodiny spánku a ráno pak na přijímačky, ale i toto patří k našemu sportu. Chtěl bych poděkovat všem 3 hráčům za výbornou oddílovou reprezentaci. Turnaj jim ukázal na čem musí dále pracovat, ale je potěšitelné, že jsme na správné cestě.  „ I CESTA MÁ SVŮJ CÍL “