Spoustu krásných zážitků si přivezlo pět hráčů a trenér z Letní olympiády dětí a mládeže, kde reprezentovali náš klub Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s. a kraje královéhradecký a pardubický.

Největšího úspěchu dosáhl Honza Blažek, který získal bronzovou medaili ve čtyřhře spolu s Adamem Ehmem z Pardubic, 5. místo v mixu s Kateřinou Valentovou z Pardubic, která trénuje dvakrát týdně s naším klubem, a 9. místo ve dvouhře. Honzovi patří velká gratulace. Ondra Kalina si pak veze 9. místo ve dvouhře, 9. místo v mixu spolu s Justýnou Muchovou a 5. místo ve čtyřhře spolu s Pavlíkem Maňáskem. Ten obsadil 9. místo ve dvouhře, kde odehrál velmi kvalitní zápas se semifinalistou Ehmem, který ho porazil v soutěži také ve čtyřhře i v mixu. Péťa Maixnerová skončila jako třetí z naší výpravy taky na 9. místě ve dvouhře, ale její hra byla ve všech směrech nejlepší a snese nejpřísnější měřítka hodnocení. Předváděla technický badminton s ochotou chodit do dlouhých výměn a především žádný balon pro ni nebyl ztracený. Vše, co jsme si před tímto turnajem naplánovali, splnila na výbornou. Justýna Muchová obsadila 24. místo ve dvouhře a dvě 9. místa. Justýna, Péťa i Pavlík nastupovali ve svých zápasech proti hráčům, kteří byli mnohdy až o tři roky starší, byli však na svůj věk důstojnými soupeři. Pavlík a Ondra obsadili v soutěži družstev 6. místo a Justýna s Petrou 9. místo.  Královéhradecký kraj skončil celkově na 6. místě s 288 body, což je nejlepší výsledek v historii letních olympiád dětí a mládeže. Naši 4 mladí hráči pro kraj vybojovali 46 bodů a Honza Blažek vybojoval pro Pardubický kraj krásných 29 bodů. Všem naším hráčům ještě jednou gratulujeme za vzornou reprezentaci.

Můj největší zážitek z ODM:

Pavel: "Mým největším zážitkem bylo, že jsem si zahrál výměnu proti Adamu Mendrekovi."

Justýna:

Ondra: "Nejvíce se mi líbil koncert Sebastiana. Z mých zápasu se mi nejvíce líbil zápas proti Tomášovi Švejdovi, sice jsem nevyhrál, ale myslím že jsme hráli dlouhé výměny. Z ostatních sportu se mi nejvíce líbil fotbal jelikož jsem tam měl kamaráda."

Honza: "Největší zážitek byl, když jsem stál na pódiu a koukal na ty všechny lidi co tleskají a když vyvolávali moje jméno k ocenění za třetí místo v deblu."

Petra:

dvouhra muži: Maňásek Pavel 9. místo, Blažek Jan 9. místo, Kalina Ondřej 9. místo

dvouhra ženy: Maixnerová Petra 9. místo, Muchová Justýna 24. místo,

čtyřhra muži: Blažek Jan 3. místo, Maňásek –Kalina O.  5. místo

čtyřhra ženy: Muchová-Maixnerová 9. místo

mix: Blažek-Valentová  5. místo,Kalina-Muchová  9. místo, Maňásek-Maixnerová  9 místo .

družstva chlapci: 6. místo

družstva děvčat: 9. místo