Letní kondiční příprava se již tradičně odehrála na chatě Polesí v Říčkách v Orlických horách pod vedením Pavla Maňáska st.

Skvělou atmosféru na trénincích vytvářeli hráči domácího klubu, ale i hráči z Polska, Liberce, Mostu, Nejdku, Ústí n. Labem, Tábora, Pardubic, Lanškrounu a Holic. Celkem na soustředění bylo 62 hráčů, celou řadu hráčů jsme však bohužel museli odmítnout z důvodu naplnění kapacity chaty.

   Každodenní program začínal ráno v 7:00 hod. ranním výběhem a rozcvičkou. Po snídani jsme prováděli kondiční testy, dále hráče čekal dopolední program, který sloužil jako návod na zlepšování a rozvoj pěti základních pohybových schopností: rychlosti, pohyblivosti, síly, koordinace a vytrvalosti. Odpolední program byl převážně běžecký. V rámci soustředění jsme také navštívili lanový park (www.lanovyparkricky.cz), který nám jako každý rok sponzorsky poskytl pan Hovorka.

   V rámci soustředění jsme navštívili hlavní hřeben Orlických hor, stará opevnění ze třicátých let, opékali klobásy, běhali v bouřce s krupobitím, hráli volejbal a šáhli si na dno svých sil.  Novinkou letošního roku byla i přírodní kryoterapie, která sloužila k odstranění svalové únavy. Letní kondiční příprava se vydařila a po dvou týdnech volna se s částí hráčů sejdeme v Českém Krumlově a v Rychnově, kde již zahájíme herní přípravu. Všem hráčům přejeme pěkné prázdniny a udržte si to, co jste natrénovali!

          Váš trenér