Hned po sobotním přeboru jednotlivců jsme v neděli 15.10. odehráli i OP družstev U15.

Termín to byl nevhodný, neboť naši žáci, kteří ještě v sobotu o půl šesté hráli své finálové zápasy, pak pokračovali s únavou ze soboty turnajem na neděli. A ta se na jejich hře projevila. Přesto jsme postupně porazili 7 : 0 Nové Město, 6 : 1 Montas Hradec Králové a 7 : 0 Pardubice B. Ve finále jsme nastoupili proti družstvu A z Pardubic posíleném o reprezentantku ČR, Tallulah van Coppenolle. Naši hráči hráli skvěle, Pavlík s Eliškou přinesli pro naše družstvo první bod. Druhý bod pak vydřel Ondra Viesner. Nečekaně prohrál první set, ale ve třetím setu se uklidnil a předvedl sebevědomý výkon. Další bod přinesla čtyřhra, ve které Pavlík s Ondrou Kalinou přehráli Adama Ehma s Tomášem Urbancem. Potom se hrálo jedno z utkání, kde byla možnost soupeře zaskočit. Dívčí čtyřhra přinesla pěkné a kvalitní utkání ve kterém Kateřina Valentová a Tallulah van Coppenolle po boji vyhráli nad Justýnou  Muchovou s Petrou Maixnerovou 21 :18 a 21 : 19! Naše hráčky odehráli výborný zápas, této prohry bylo škoda. Následně zahrála dobře i Eliška proti Kátě Valentové, na vítěství  to bohužel nestačilo. Poslední šancí byla dvouhra Ondry s Adamem Ehmem. Ondra po velkém boji podlehl Adamovi, a tak po těsné porážce 4 : 3 postupují Pardubičtí hráči na MČR, které zároveň pořádají. Přejeme jim hodně úspěchu a co nejlepší výsledek.

Závěrečné pořadí

1.      TJ Sokol Polabiny Pardubice A

2.      Badminton Rychnov nad Kněžnou,z.s.

3.      TJ Lanškroun,z.s.

4.      TJ Montas Hradec Králové

5.      TJ Sokol Polabiny Pardubice B

6.      TJ Sokol Dobruška

7.      Sportovní centrum Nové Město nad Metují,z.s.