Za poslední dva měsíce hráči našeho klubu nelenili a svou účastí na turnajích různých kategorií, od U13 po dospělé, od otevřených turnajů po Mezinárodní mistrovství, zajistili pro klub cenné výsledky a pro sebe spoustu nových zkušeností.

 

11.10. se Honza Blažek zúčastnil jako jediný otevřeného GPC v Brně, kde se mu skvěle dařilo. Z turnaje si odvezl 3. místo ve dvouhře a dvakrát 1. místo ve čtyřhře s Petrem Janouškem z Pardubic a v mixu s Lenkou Kmoníčkovou, taktéž z Pardubic.

21.10. se konal otevřený turnaj kategorie U13 v Šumperku, kde náš klub reprezentovali Natálie Soukupová a Daniel Nyč. Natálie zde zvítězila ve dvouhře a mixu s Adamem Křivkou z Lanškrouna, Adam Nyč prohrál ve druhém kole dvouhry a skončil na 9.-16. místě.

O týden později se konalo finále druhého ročníku Talent ligy kategorie U13, které pořádal náš klub. Hráči měli možnost zahrát si všechny disciplíny a ukázat jak se od minulého roku zlepšili. První i druhá liga přinesly kvalitní utkání, ze kterých vzešel jako vítěz náš domácí klub. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

5.11. se Ondřej Kalina a Honza Blažek zúčastnili Mistrovství České republiky kategorie U17 v Praze. Honza nepodal svůj nejlepší výkon, ale i tak je jeho 5. místo v mixu s Nelou Němcovou z Orlové dobrým výsledkem v konkurenci s hráči, kteří se připravují na Mistrovství Evropy, které se bude konat v Praze. Ve čtyřhře Honza s Petrem Janouškem podlehli třetím nasazeným hráčům v prvním kole. Ondřej se účastnil turnaje jako jeden z nejmladších hráčů, ve čtyřhře s Danielem Kostrhunem z Podivínaprohráli proti prvním nasazeným hráčům a pozdějším mistrům ČR. V singlu skočili jak Ondřej, tak Honza v prvním kole.

Hned další týden se konalo v Ostravě Mistrovství České republiky U15. Náš klub byl na turnaji nejpočetnější výpravou s 8 hráči. Nejúspěšnějším hráčem byl Pavel Maňásek, který obsadil dvě 5. místa, ostatní si odvezli z turnaje alespoň jedno vítězství. Tento turnaj ukázal, že na sobě všichni hráči tvrdě pracovali, a pokud jim vydrží tréninková píle, mohou se dostat do české špičky. Navíc polovina zúčastněných zůstává v kategorii U15 ještě dva roky, máme se tedy na co těšit!

19.11. se konalo v Orlové již tradiční Mezinárodní mistrovství České republiky, kterého se za náš klub zúčastnili Honza Blažek a Tomáš Hynek. V konkurenci více než dvaceti zemí získali nové zkušenosti, které budou moci zúročit v jejich tréninkové přípravě.

Den předtím si Natálie Soukupová vybojovala účast na Mistrovství České republiky U13 vítězstvím na Oblastním přeboru v Novém Městě nad Metují. Turnaje se zúčastnil i Daniel Nyč, který podal dobrý výkon, který však na vítězství nestačil.

O týden později se ve Velkých Pavlovicích konal otevřený turnaj GPC U15, kde za náš klub startovali Pavel Maňásek, Daniel a Adam Nyč a Natálie Soukupová. Pavel a Natálie prohráli finále dvouhry, ve čtyřhře se jim však podařilo zvítězit a Pavel si k tomu ještě připsal vítězství v mixu s Bárou Mrázkovou z Lanškrouna. Adam skončil ve dvouhře a ve čtyřhře s Danem na 5. místě, v mixu s Natálií pak obsadil 3. Místo a přivezl si první medaili z turnaje.

Prosinec jsme zahájili skvělým výsledkem ve finále Talent ligy U15 pořádané naším klubem, kde naše dvě družstva obsadila 1. a 2. místo. Hráči odehráli velmi kvalitní zápasy ve všech disciplínách. Finálové kolo bylo velmi napínavé, protože o 1. i 3. místě rozhodli až poslední zápasy každého z utkání. Z 3. místa se tak radovali hráči Sokolu Polabiny Pardubice, na 4. místě se pak umístil klub TJ Montas Hradec Králové a na 5. místě hráči TJ Lanškroun.

Posledním turnajem této sezóny pak bylo Mistrovství České republiky U13 v Liberci, kde náš klub reprezentovali 4 hráči, Natálie Soukupová, Justýna Muchová, Petra Maixnerová a Pavel Maňásek. Ti si postup na MČR vybojovali v průběhu roku. Petra s Pavlem se probojovali ve všech disciplínách až do finále, Justýna odehrála finále čtyřhry spolu s Petrou. Natálie, která byla nejmladší z celé skupiny, vyhrála první kolo dvouhry, ve druhem kole však i přes velký boj nezvládla porazit svou soupeřku. Z turnaje jsme si odvezli dva tituly mistrů ČR, v mixu a v dvouhře dívek, ve čtyřhře naši hráči po velkém boji (16:21, 23:21, 18:21 ve čtyřhře chlapců a 18:21; 25:27 ve čtyřhře dívek) podlehli svým soupeřům a odváží si 2. místo. Pavel ve finále dvouhry taktéž nestačil na útočnou hru svého soupeře a skončil taktéž na 2. místě.

Všem hráčům bychom takto chtěli popřát hodně úspěchu do nové sezóny a poděkovat za podané výkony v tomto roce a za reprezentaci klubu a města Rychnov nad Kněžnou.

trenér

 

Přílohy:
SouborPopisVelikost souboruPoslední změna
Stahnout tento soubor (Vyhodnocení_turnaje_talentligy_družstev_U-13_2017_4.kolo.xlsx)Vyhodnocení Talentligy U13 16 kB21.12.2017 11:55
Stahnout tento soubor (Vyhodnocení_turnaje_talentligy_družstev_U15_2017_4.kolo.xlsx)Vyhodnocení Talentligy U15 14 kB21.12.2017 11:56
Stahnout tento soubor (Zápis_o_utkání_talentliga_U13_2017_4.kolo.xlsx)Finále Talentligy U13 46 kB21.12.2017 11:55
Stahnout tento soubor (Zápis_o_utkání_talentliga_U15_2017_4.kolo.xlsx)Finále Talentligy U15 39 kB21.12.2017 11:56