Rok 2017 jsme zakončili vánočním oddílovým turnajem a velkým úspěchem našich hráčů na turnaji v Holandsku. K tomu se přidala i dohoda mezi největší světovou badmintonovou značkou Yonex a Pavlíkem Maňáskem, který je od 1.1.2018 sponzorován touto značkou.

 

V pondělí 18.12. se opět sešli hráči i jejich rodiče na vánočním turnaji rodinných družstev. V kategorii mladších bylo postaveno 14 rodinných družstev, v kategorii starších se sešlo 10 družstev. Pravidla byla stejná jako loni, mladí hráči hráli do 10 bodu, poté rodiče pokračovali do 20 bodu a zápas se dohrával do 30 bodů jako párová disciplína. Bylo zajímavé sledovat rodiče, kteří se z tribuny přesunuli na kurt do role hráčů. Akce se podařila na výbornou, hráči i rodiče přinesli cukroví, chlebíčky a ceny pro vítěze. Zároveň náš předseda klubu společně s panem Blažkem věnovali našim rozhodčím nová trička na turnaje.

Na poslední turnaj roku se do Holandska vydali naši hráči, aby změřili své síly s nejlepšími hráči a hráčkami z Anglie, Německa, Francie, Belgie, Holandska a dalších 8 zemí. Pavel Maňásek, Petra Maixnerová, Justýna Muchová a Daniel Dvořák (Sokol České Budějovice) se vydali 27.12. do Holandska na již 41. ročník Carlton International Youth Tournament 2017, kterého se zúčastnilo celkem 467 hráčů v turnaji jednotlivců a v soutěži družstev.

Našim hráčům se dařilo výborně. Petra a Pavel vybojovali krásné 3. místo v mixu, kde cestou do semifinále porazili první nasazený pár z Francie. Justýna s Danem skončili na 5.-8. místě, v postupu do semifinále podlehli na tři sety anglickému páru, který celý turnaj vyhrál. Ve čtyřhře se Pavlík s Danem dostali dokonce až do finále, když nejprve vyhráli jednu z osmi skupin. Poté v pavouku porazili druhý nasazený pár z Belgie a přemožiteli se stali až vynikající Angličané. Petra a Justýna po velkém boji vyhráli také jejich zápasy ve skupině, v další cestě pavoukem je ale zastavili druhé nasazené francouzské hráčky 15:21 a 24:26. Ve dvouhře zahrála Petra skvělý turnaj, vyhrála s přehledem svou skupinu, potom přehrála v pavouku fyzicky vyspělou Rusku, první hráčku Německa, nakonec však podlehla po boji nejlepší Angličance. Petra předvedla dobrý hráčský styl proti fyzicky vyspělejším hráčkám, který potěšil i pana trenéra. Justýna skončila druhá ve své skupině. Pavlík vyhrál svoji skupinu, ve které měl velmi kvalitní hráče. Bohužel v přestávce, kterou měl až ve tři hodiny, si dal oběd, avšak pořadatelé vyhlásili jeho zápas o 40 minut dřív, hned potů co dojedl. Na hru nejlepšího anglického hráče nenašel žádnou protizbraň, a svůj zápas prohrál.

V soutěži jednotlivců Pavel odehrál 29 setů ve 14 zápasech, z toho 11 zápasů vítězných což ho zařadilo mezi nejlepší hráče turnaje. Petra odehrála 12 zápasů, 9 zápasů zvítězila a zahrála si celkem 26 setů. Justýna odehrála 20 setů v 9 zápasech, z nichž 6 vyhrála. Ale tím turnaj neskončil.  Třetí den nás čekala soutěž družstev, která se hrála ve 3 skupinách. Po zápasech ve skupině družstva odehráli utkání o celkové pořadí. Celkem si naši hráči zahráli dalších 8 skvělých zápasů. V základní skupině porazili družstva Team NRW 2 (Německo) a BC Buel 11 (Německo) 5:0. V utkáních o pořadí nejprve zvítězili nad Hamburg Hornet TV (Německo) 5:0. Ve finálovém zápase nastoupili naši hráči proti Team NRW 1 (Německo) ve velmi těžkém zápase. Soupeř již před zápasem podceňoval naše hráče. Ti se však soustředili na své zápasy a jejich píle se jim osvědčila. Za stavu 2:2 podaly Petra s Justýnou ve čtyřhře výkon, který na posledních turnajích nedokázali předvést a zajistily pro naše družstvo 1. místo z prestižního turnaje. Všechny tyto zápasy představují nenahraditelné zkušenosti, kvůli kterým jezdíme za kvalitní konkurencí do zahraničí. Toto prvenství bylo krásnou tečkou za nádherným turnajem, ale i za velmi úspěšným rokem 2017 pro Badminton Rychnov nad Kněžnou z.s.

Pavel Maňásek, trenér