Hned čtyři hráči z našeho klubu si vybojovali účast na MČR staršího žactva, které se konalo ve dnech 12.10. a 13.10. v Mostu. Jmenovitě Justýna Muchová, Petra Maixnerová, Natalie Soukupová a Pavel Maňásek. V mixu se nejvíce dařilo Justýně, která spolu Davidem Divišem ( Badminton FSpS MU, z.s. Brno ) obsadili 5.–8. místo. Petra a Pavel překvapivě prohráli hned v prvním kole na tři sety s hráči SK Hamr Koliášová-Hrubec. Ve dvouhře dívek Pera Maixnerová získala titul a obhájila tak loňské prvenství, když v turnaji neztratila ani set.

Justýna nejprve porazila na dva sety Terezu Jirákovou z Hořovic, poté Lucii Skařupovou z Přerova na tři sety 21:19, 18:21 a 21:10 a o postup do SF podlehla Lucii Krulové ( Badminton FSpS MU,z.s. Brno ) pozdější finalistce 2:0 na sety. Natálie Soukupová se vrátila po zranění a podlehla Traperové z Proseka 12:21 a 17:21. V zápase o pořadí porazila Šafrovou z Ústi n.L. 21:16 a 21:11. Druhé místo ve dvouhře si veze Pavel Maňásek. Ten po boji ve ČF porazil Simona z Benátek 20:22, 22:20, 21:15. V SF zdolal druhého nasazeného Rázla TU Liberec 24:22 a 21:17. Ve finále nestačil na Daniela Dvořáka z Českých Budějovic ten získal i další dva tituly a stal se tak nejúspěšnějším hráčem MČR .Ve čtyřhře Maixnerová s Muchovou vybojovali druhé místo, když podlehli ve finále nejtěsnějším rozdílem 21:19 ve třetím setu. O ještě lepší výsledek na MČR nás letos připravil los ČH, když  Pavel Maňásek spolu s Pavlem Jeništou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) podlehli hned v prvním zápase s prvním nasazeným párem a pozdějším vítězem turnaje po nejvyrovnanější hře Dvořák-Rázl. Soukupová a Osladilová rovněž podlehli v prvním zápase turnajovým jedničkám a pozdějším mistryním Nováková-Žurková 26:24 a 21:14. Soukupová a Osladilová však budou v této kategorii startovat i příští rok a tak mohou o titul ještě bojovat. Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci klubu a města Rychnov nad Kněžnou, které nás podporuje v naší činnosti.